VAIKŲ

ODONTOLOGAS

  • Kaip išvengti ankstyvojo vaikų ėduonies?

    Ankstyvasis vaikų ėduonis arba buteliuko ėduonis yra dantų liga, kai dantys pažeidžiami ėduonies vaikams nuo gimimo iki 71 mėnesio. Jo išvengti galima laikantis taisyklingos mitybos (vengti angliavandenių, užkandžiavimų, vengti mitybos naktį) ir tinkamai valant dantis (labai svarbus geras mechaninis dantų nuvalymas dantų šepetėliu, rekomenduojama dantų pasta su fluoridais). Nepamirškite reguliarių vizitų pas odontologą.

  • Kaip elgtis, jeigu vaikas bijo įžengti į odontologo kabinetą arba jam sunku nusėdėti kėdėje?

    Pratinti vizitui pas odontologą reikia nuo mažų dienų ir neatidėlioti problemos, nelaukti, kol pradės skaudėti dantį. Papasakokite vaikui, kad dantų gydytojas tik suskaičiuos dantis ir duos dovanų, o jei vaikas norės – parodys turimus prietaisus kabinete, kad nebūtų baisu. Jei baimė labai didelė, apžiūrėjus dantis bus pasiūlytas atitinkamas gydymo planas: pažintinės terapijos, gydymas taikant sedaciją ar bendrą nejautrą.

  • Kada reikėtų susirūpinti dantų lygumu?

    Pirmą kartą pas gydytoją ortodontą rekomenduojama apsilankyti visiems vaikams 6-7 metų, tačiau, jei turite klausimų arba siunčia gydytojas odontologas – atvykite konsultacijai anksčiau.

  • Kas kiek laiko reikėtų vesti vaiką pas odontologą?

    Pirmą kartą reikėtų atvesti išdygus pirmam dantukui. Vėliau pasirodyti kas 4-6 mėn., t.y. 2-3 kartus per metus. Pieniniai dantys genda greičiau dėl anatomijos ypatumų, todėl reikalinga intensyvi priežiūra.

  • Kaip išsaugoti vaiko taisyklingą sąkandį?

    Faktorių keičiančių sąkandį yra daug. Pirmiausia: geriausias čiulptukas – jokio čiulptuko. Vengti parafunkcijų (pvz. nykščio čiulpimas), kvėpavimas turi būti taisyklingas (pro nosį, jei yra kitaip – konsultuotis su ANG specialistais ar kineziterapeutais). Prižiūrėti pieninius dantis, nes jie išlaiko vietą nuolatiniams dantims.

  • Kaip reaguoti į atsikišusius dantis ir tarpdantes?

    Tėvams, pastebėjus netaisyklingą sąkandį, reikėtų konsultuotis su gydytoju ortodontu, kuris suplanuos gydymą arba kontrolinius vizitus vaikui augant. Platūs tarpdančiai pieniniame sąkandyje yra normalu, tai vadinami primatų tarpai.

  • Ar pieniniai dantukai yra taisomi? Ką reiškia gelsvos ir rudos dėmės atsirandančios ant dantukų?

    Taip, pieniniai dantys yra gydomi ir privalo būti gydomi, nes juos taip pat gali skaudėti, o paskutiniai pieniniai dantys iškrenta tik 12-os metų. Gelsvos ir rudos dėmės gali būti pigmentinės apnašos, ėduonies ar hipoplazijos pažeidimai. Net jei atrodo, kad visi dantys be skylučių, vis tiek vaiko dantis reikia parodyti specialistui, nes tik su geru apšvietimu ir nuvalius bei nusausinus dantis įmanoma diagnozuoti ėduonies pažeidimus.

Share by: